2014
2015
2016
2017

2016


 

„TWÓRCZE BUDOWANIE Z KLOCKÓW LEGO I RODZINNE SADZENIAKI”

Projekt integracyjno-edukacyjny dla warszawskich rodzin.

Projekt składa się z dwóch stanowisk.

Stanowisko I - Twórcze Budowanie z klocków Lego.
Pod wielkim namiotem, na specjalnej wykładzinie przy wielkim stosie klocków, pod okiem instruktorów; całe rodziny będą budować i odwzorowywać Warszawskie Legendy. Tegoroczna animacja polega na tym, że Warszawskie Legendy będą najpierw czytane przez Bajkową Wróżkę, a następnie za pomocą wyobraźni dzieci wraz z rodzicami wybudują postacie i zapamiętane sceny. Najciekawsze prace będą wystawione na specjalnej makiecie i zostaną nagrodzone drobnymi pamiątkowymi upominkami.

Stanowisko II - Rodzinne Sadzeniaki
Przy stołach pod okiem animatorów cała rodzina będzie mogła zabawić się w integracyjną Eko-zabawę, która polega na tym, że będzie można posadzić swoją małą roślinkę. Przed posadzeniem roślinki, uczestnicy najpierw dowiedzą się o najważniejszych informacji, czyli jak sadzonka jest zbudowana, jakie są jej charakterystyczne cechy i jak ją prawidłowo pielęgnować. Po czym cała rodzina, wykorzystując materiały dydaktyczne sama przygotują swoją doniczkę, w której to posadzi swoją roślinkę. Roślinkę oczywiście będzie można zabrać do domu.
 

PROJEKT Warszawa Bemowo

PROJEKT Warszawa Białołęka

PROJEKT Warszawa Bielany

PROJEKT Warszawa Mokotów

PROJEKT Warszawa Ochota

PROJEKT Warszawa Praga-Północ

PROJEKT Warszawa Praga-Południe

PROJEKT Warszawa Rembertów

PROJEKT Warszawa Śródmieście

PROJEKT Warszawa Targówek

PROJEKT Warszawa Ursus

PROJEKT Warszawa Ursynów

PROJEKT Warszawa Wawer

PROJEKT Warszawa Wesoła

PROJEKT Warszawa Wilanów

PROJEKT Warszawa Włochy

PROJEKT Warszawa Wola

PROJEKT Warszawa Żoliborz

 

Mały Grant - „WARSZTATY ALTERNATYWNE DLA DZIECI Z DZIELNICY WOLA”


Jest To program profilaktyczno-edukacyjny z zakresu przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym (uzależnienia, przemoc). Nasza Fundacja nawiązała współpracę w szerokim tego słowa znaczeniu z Fundacją „Naszym dzieciom” w zakresie organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Kolonii Wawelberga w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Przygotowaliśmy zadanie, którego celem głównym jest pozytywne i twórcze zagospodarowanie spędzania czasu wolnego w tejże Dzielnicy.
Zadanie obejmuje trzy rodzaje warsztatów, które odbywać się będę na terenie KLUBU ALTERNATYWA NA WOLI przy ul. Górczewska 15a, są to: warsztaty „Twórcze Budowanie z Klocków Lego”, gry i zabawy sportowo – rekreacyjne oraz gry planszowe.
 
 

Mały Grant - „KREATYWNA ŚWIETLICA”


To program artystyczno- edukacyjny cykl warsztatów, obejmujący strefę z dziedziny kultury, który znacząco wpływa na poszerzenie oferty Dzielnicy Bemowa. Jest programem autorski i innowacyjnym, został on stworzony specjalnie dla dzieci szkół podstawowych które korzystają z opieki świetlicowej. Poprzez nasze warsztaty chcemy wspomóc świetlice szkolone atrakcyjnymi zajęciami. Projekt obejmuje warsztaty pn. „ Papierowa poezja” oraz warsztaty pn. „Twórcze Budowanie z Klocków Lego”.

 
 

 Projekt „JA I MOJE GRANICE”

To program profilaktyczno-edukacyjny z zakresu przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym (uzależnienia, przemoc) dla uczniów klas IV szkół podstawowych wykorzystujący metody aktywne ze szczególnym uwzględnieniem dramy stworzony w oparciu o strategię kształtowania umiejętności życiowych i strategie alternatyw. Będzie on przeprowadzony w szkołach podstawowych na terenie Dzielnicy Bemowa przez okres 7 miesięcy, czyli od marca do końca października 2016 r. oczywiście z przerwą wakacyjną.

Składa się z dwóch modułów:

I MODUŁ
Stworzony w oparciu o strategię kształtowania umiejętności życiowych. Ten moduł zawiera w sobie 3 rodzaje zajęć pn. „JA w grupie”, „Brawo JA” oraz „JA i moje granice”.

II MODUŁ
Stworzony w oparciu o strategię alternatyw. Tu natomiast uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach: „Lego - maszyny i roboty” oraz „FILC w roli głównej”

Szkoły Podstawowe które zostały objęte programem to:
1. Szkoła Podstawowa nr. 150 im. Walerego Wróblewskiego przy ul. Thommeego 1.
2. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr. 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej, przy ul. Oławskiej 3.
3. Szkoła Podstawowa nr. 306 im. Jana Twardowskiego przy ul. Tkaczy 27
4. Szkoła Podstawowa nr. 350 przy ul. Irzykowskiego 1a.
5. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr. 82 im. Jana Pawła II, przy ul. Górczewskiej 201.

PROJEKT współfinansowane ze środków Urzędu m.st. Warszawa Bemowo.
 
 

PROJEKT „Twórcza Świetlica”

To artystyczno- edukacyjny cykl warsztatów, obejmujący strefę z dziedziny kultury, który znacząco wpływa na poszerzenie oferty Dzielnicy Bemowa. Jest programem autorski i innowacyjnym, został on stworzony specjalnie dla dzieci szkół podstawowych, które korzystają z opieki świetlicowej. Poprzez nasze warsztaty chcemy wspomóc świetlice szkolone atrakcyjnymi zajęciami.
Proponowane zajęcia przede wszystkim rozwijają zainteresowania uczniów, kształtują wartości moralne, obywatelskie i społeczne, rozwijają osobowość w aspekcie kreatywności, uczą pracy w atmosferze współpracy i współdziałania.

OPIS WARSZTATÓW

1.WARSZTATY „LEGO KLOCKI – TWÓRCZE BUDOWANIE”
Mają charakter artystyczno - edukacyjno -poznawczy, podczas których to rozwijamy i kształtujemy zainteresowania ucznia. Program warsztatów to połączenie świetnej zabawy z kreatywnym i twórczym myśleniem, a także praktycznego kursu plastycznego, architektury oraz historii sztuki. Program jest całkowicie nowatorski i zbudowany, tak aby dzieci czynnie w nim uczestniczyły. Nasze warsztaty dają dzieciom poczucie własnej wartości i pewności siebie. Dzieci stają się bardziej elastyczne i otwarte na zdobywaniu wiedzy. Uruchamia się odważne i niekonwencjonalnie myślenie. Pojawia się zdolność do adaptacji w zmieniających się warunkach.

2.WARSZTATY „FIGURY Z PAPIERU I GIPSU”
To warsztaty artystyczno – plastyczne, które poruszają wyobraźnię, kształtują kreatywność oraz co najważniejsze przenoszą dziecko w świat sztuki, kultury, która to uwrażliwia młodych ludzi na piękno otaczającego nas świata.

Szkoły Podstawowe które będą brały udział w projekcie to:
1. Szkoła Podstawowa nr. 82 przy ul. Górczewskiej ( 24 grupy świetlicowe)
2. Szkoła Podstawowa nr. 350 przy ul. Irzykowskiego ( 30 grup świetlicowych)
3. Szkoła Podstawowa nr. 341 przy ul. Oławskiej ( 20 grup świetlicowych)

PROJEKT finansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawa Bemowo.
 
 

„POEZJA PAPIEROWA”

Zapraszamy na otwarte warsztaty, które są realizowanie w Szkole Podstawowej nr. 341 przy ul. Oławskiej 3. Zajęcia są prowadzone dla dzieci klas 0-3 w ramach godzin świetlicowych. Warsztaty mają charakter artystyczno – plastyczny, podczas których poruszają wyobraźnię, kształtują kreatywność oraz co najważniejsze przenoszą dziecko w świat sztuki, która uwrażliwia młodych ludzi na piękno otaczającego nas świata. Podczas warsztatów będziemy realizować tematy związane z dzielnicą Bemowa.
 
 

„JESTEM SUPER BOHATEREM”

To zabawy i gry ruchowe z elementami zajęć twórczych i artystycznych, które są dostosowane dla dzieci niepełnosprawnych zarówno ruchowo jak i intelektualnie o charakterze ogólnodostępny, bezpłatny dla wszystkich potrzebujących. Został zrealizowany w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy
 

kontakt

jak do nas trafić?

social media

Fundacja Akademia Iwony Kalaman

ul. Zygmunta Augusta 11a
02-496 Warszawa
NIP: 527-221-22-62
Tel. 502-575-818